Prodej nemovitosti s exekucí

01.11.2017

Pro mnoho lidí není vůbec jasné, co to znamená exekuce na nemovitost. Většina se domnívá, že se jim prodá dům ihned a všechny peníze dostane exekutor. Nikoliv, pokud má majitel na své nemovitosti exekuci, představuje to její tzv. zablokování.

Zablokovat lze jakoukoliv nemovitost, která je uvedena v katastru nemovitostí. Může se tedy jednat pouze o stavby spojené pevným základem se zemí (rodinné domy, chaty, chalupy, ale i stodoly, stáje atd.).

V případě, že je na nemovitosti exekuce uvalena, vlastník nesmí dle zákona s nemovitostí nijak nakláda, ani prodat, ani pronajmout! Věřitel si tím chrání své pohledávky.

V případě že dlužník svůj závazek neuhradí, nemovitost jde do nedobrovolné dražby. Může se i stát, že nemovitost se v dražbě prodá i za méně než polovinu tržní hodnoty, uspokojí se pohledávka věřitele a v ten okamžik třeba vlastník už nic nedostane, v tom horším případě mu ještě zůstane nějaký dluh.

Pokud se klient do této situace dostane, dokážeme danou exekuci, či exekuce vyřešit díky komunikaci s exekutory, exekuci vyplatit a tím uvolnit nemovitost k prodeji. Vlastník umoří svůj závazek vůči věřiteli a ještě mu zůstanou další finanční prostředky třeba na koupi menšího bytu.

Jestliže jste se do této situace dostali, nestyďte se mě kontaktovat, společně se pokusíme najít řešení. Bohužel se to může stát každému.